Strona główna/O Nas/Aktualności/Życzenia dla uczniów szkoły Medan Sosnowiec

Życzenia dla uczniów szkoły Medan Sosnowiec

Aktualności 10 Kwietnia 2020

Naszym uczniom z kierunków: opiekun medyczny , technik farmaceutyczny, asystentka stomatologiczna, higienistka stomatologiczna, absolwentom kierunków: opiekun medyczny , technik farmaceutyczny, asystentka stomatologiczna, higienistka stomatologiczna oraz przyjaciołom szkoły Medan Śląsk  życzymy dużo spokoju, zdrowia, radości i odpowiedzialności w tym pięknym czasie świąt Wielkiej Nocy, mokrego Lanego Poniedziałku, smacznego jajka  i spotkań w okrojonym gronie rodzinnym, abyśmy szybciej mogli wrócić do normalności po tym trudnym okresie koronawirusa. Pamiętajmy o naszych rodzicach, dziadkach i o tym, że oni są najbardziej narażeni zarażeniem wirusem COVID -19. Pamiętaj #zostańwdomu, a kiedy nie możesz załóż maseczkę - chroń siebie i innych. Jesteśmy dumni z naszych uczniów opiekun medyczny , technik farmaceutyczny, asystentka stomatologiczna, higienistka stomatologiczna, ze wybrali tak potrzebny i odpowiedzialny zawód.

Maseczkę można zrobic samemu. Do stworzenia najprostszej osłonki na twarz wystarczy tylko:
⦁ kawałek papieru urwanego z rolki zwykłego ręcznika kuchennego;
⦁ gumka recepturka;
⦁ zszywacz, którym łączymy zagięte kawałki papieru z dwóch stron.

Wykonanie maski zajmuje tylko dwie minuty i jest bardzo proste, a do jej przygotowania wystarczą zszywacz, gumki (np. recepturki), nożyczki, kompresy włókninowe w większym rozmiarze oraz przezroczysta folia. Na pojedynczy kompres kładziemy folię, następnie na boki gazika zakładamy gumki. Przypinamy je zszywaczem w trzech miejscach - na końcach i w środku oraz zszywamy boki kompresu w miejscach, gdzie nie nie ma gumek (to będzie góra i dół naszej maseczki). Tak przygotowaną osłonkę odwracamy, by folia znajdowała się po zewnętrznej stronie oraz nakładamy na twarz. Jak podkreśla farmaceuta, taka maseczka ochronna nie powinna być noszona dłużej niż dobę i po zdjęciu należy ją koniecznie wyrzucić.

Pamiętajmy, nosząc maseczkę chronimy nie tylko siebie, ale także innych. Możemy być chorzy i nie mieć objawów - noś maseczkę!

Farmaceuci zalecają - noś maseczkę!

Opiekunowie medyczni zalecają - noś maseczkę!

Asystentki stomatologiczne zalecają - noś maseczkę!

Higienistki stomatologiczne zalecają - noś maseczkę!