Strona główna/O Nas/Aktualności/Uwaga uczniowie szkoły Medan kierunków: technik farmaceutyczny, opiekun medyczny, asystentka stomatologiczna, higienistka stomatologiczna

Aktualności 21 Marca 2020

Uwaga uczniowie szkoły Medan kierunków: technik farmaceutyczny, opiekun medyczny, asystentka stomatologiczna, higienistka stomatologiczna!

W związku z rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa, zaleca się zwrócenie szczególnej uwagi na higienę (zwłaszcza mycie rąk) oraz ograniczenie kontaktów z innymi osobami. Chociaż choroba jest raczej niegroźna dla młodych ludzi, jest bardzo groźną dla seniorów oraz osób obciążonych innymi schorzeniami. Pamiętajcie, Wy możecie być bezobjawowymi nosicielami, zarażającymi swoje Babcie i Dziadków. Warto pamiętać,iż chory zakaża innych od trzeciego-czwartego dnia po zakażeniu i, o ile nie rozwinie objawów, przestaje zakażać otoczenie po dwóch tygodniach. Aby spłaszczyć krzywą zachorować, musimy wszyscy ściśle stosować się do zaleceń , tj. częstego mycia rąk oraz pozostania w domu na czas kwarantanny. Jeśli jest potrzeba wyjścia do sklepu, unikajcie kontaktu z innymi (zachowując dystans 1-1.5 m), noście maseczki na twarzy, dzięki czemu np. unikacie nawykowego dotykania swej twarzy. Stosujmy się do zaleceń, by minimalizować ryzyko zarażenia siebie i swoich bliskich, ale by w skali globalnej nie dopuścić do przeciążenia szpitali. Najszybszy wzrost zakażeń (np.tysiąc zgonów w dwa tygodnie od początku infekcji) obserwujemy w krajach, które nie stosowały się do ścisłego reżimu sanitarnego i kwarantanny.
#zostańwdomu
#zarażajspokojem