Strona główna/O Nas/Aktualności/Uczniowie szkoły Medan

Uczniowie szkoły Medan

Aktualności 22 Marca 2020

Ratownik medyczny - Mateusz z Katowic

Wielki podziw i szacunek dla uczniów i uczennic Policealnej Szkoły Medycznej Medan za to, że wybrali tak potrzebne i poszukiwane na rynku pracy zawody medyczne. Pokazał nam to teraz ewidentnie czas zagrożenia życia i zdrowia ludzi, jak potrzebne są w Polsce i na świecie takie zawody jak: technik farmaceutyczny, opiekun medyczny, sterylizator medyczny, higienistka stomatologiczna, asystentka stomatologiczna.

Szkoła Farmaceutyczna Medan spełnia wszystkie potrzebne wymogi, kształci rzetelnie,wszyscy znani mi absolwenci bardzo dobrze wykonują swoja robotę. Pełen szacun.

Dyrekcja szkoły Medan przekazała info, że kształcą tylko w kierunkach medycznych, bo takie są aktualne potrzeby na rynku pracy. Absolwenci kierunków: technik farmaceutyczny, asystentka stomatologiczna, higienistka stomatologiczna, technik sterylizacji medycznej, opiekun medyczny mają zagwarantowaną pracę natychmiast po skończeniu szkoły, niektórzy już w trakcie nauki.

Szkoła Medan wychodzi również na przeciw potrzebom chwili - braków w kadrze medycznej w czasie pandemii koronawirusem i postanawia rozpocząć kształcenie w obrębie kursów na kierunkach: kurs opiekun medyczny, kurs pomocnik stomatologa, kurs higienistka stomatologiczna, kurs asystentka stomatologiczna, kurs sterylizacji medycznej.

Studium Farmaceutyczne Medan od 18 lat kształci z sukcesem na kierunkach: technik farmaceutyczny, asystentka stomatologiczna, higienistka stomatologiczna, technik sterylizacji medycznej, opiekun medyczny. Szkoła cieszy się uznaniem i dużą popularnością. Z tego, co mi wiadomo uczą się tu także starsze osoby.

Technik farmacji - to zawód zaufania publicznego, odnajdą się w nim tak młode, jak i starsze osoby. Posiadając dyplom w języku polskim i angielskim można śmiało starać się o pracę w każdym kraju Unii Europejskiej.

Jeszcze raz pragnę podkreślić, że Policealna Szkoła Medyczna Medan - kształcąca ludzi w bardzo potrzebnych na rynku zawodach - robi bardzo dobra robotę. Na rynku brakuje pielęgniarek, lekarzy, a przecież zawód -opiekunka medyczna czy opiekun medyczny - można zdobyć w szkole w 1 rok ucząc się w weekendy, tylko w 1 rok! Co to jest jeden rok nauki? Z reszta asystentka stomatolog także po 1 roku nauki może się cieszyć bardzo dobrym zatrudnieniem, a co ważne dla niektórych - już w trakcie nauki może zarabiać i podszkolona pomagać asystować lekarzowi w gabinecie stomatologicznym.

Wciąż podnoszą się standarty i potrzeby na rynku medycznym. Szkoła powinna solidnie przygotować ludzi do pełnienia swoich funkcji, szczególnie w tak odpowiedzialnych zawodach medycznych. W myśl nowych przepisów każdy, kto chce w jednostkach medycznych zajmować się sterylizacją przyrządów, sprzętu medycznego - musi posiadać odpowiednie kwalifikacje czyli dyplom ukończenia odpowiedniej medycznej szkoły na kierunku sterylizator medyczny. Szkoła Medan kształci od niedawna również na tym kierunku.

Wielokrotnie gościłem w Policealnej Szkole Medan w Sosnowcu, organizowaliśmy dla uczniów dodatkowe zajęcia z pierwszej pomocy, co jest bardzo potrzebne. Wiedza z zakresu udzielania pierwszej pomocy jest niezbędna szczególnie, zaznaczam - szczególnie dla osób, które wykonują medyczne zawody - farmaceuta - technik farmaceutyczny, asystentka stomatologiczna, higienistka stomatologiczna, opiekun medyczny, technik sterylizacji medycznej - tosą te wszystkie zawody, w których ta wiedza jest absolutnie niezbędna.

W tym roku Szkoła Farmaceutyczna Medan w Sosnowcu obchodzi 18-lecie powstania szkoły. Wiadomo mi, że zaplanowano z tego tytułu imprezę, na którą również zostałem zaproszony jako kadra nauczycielska, medyczna. Niestety impreza zostanie przesunięta na inny termin ze względu na zaistniałą sytuacje pandemii koronawirusem.

Korzystając z okazji chciałem życzyć szkole - dyrekcji, nauczycielom i całemu zespołowi-dalszych sukcesów w kształceniu, a wszystkim absolwentom sukcesów zawodowych i satysfakcji z wykonywania pracy w chwalebnych i potrzebnych zawodach medycznych. Mateusz Rajczak