Strona główna/O Nas/Aktualności/Technik sterylizacji medycznej - praca.

Technik sterylizacji medycznej - praca.

Aktualności 18 Lipca 2020

Policealna Szkoła Medan kształci uczniów na nowym  kierunku  edukacyjnym i bardzo potrzebnym na rynku pracy kierunku-technik sterylizacji medycznej. O zadaniach i stanowisku technika sterylizacji medycznej było powiedziane juz  w poprzednim artykule. Przyjrzyjmy się teraz możliwościom zatrudnienia i zapotrzebowaniom na rynku pracy i zarobką .Sekretariat naszej policealnej szkoły medycznej prowadzi bazę danych aktualnych ofert pracy dla techników sterylizacji medycznej i innych zawodów medycznych, w jakich kształci szkoła. Pracodawcy zgłaszają do sekretariatu szkoły Medan duże zapotrzebowanie zatrudnienia absolwentów zawodu technik sterylizacji medycznej. Na rynku pracy jest jeszcze niska liczba wyedukowanych specjalistów zajmujących się profesjonalnie sterylizacja w placówkach medycznych,  kosmetycznych, spa czy studiach tatuażu. W ogóle zapotrzebowanie na fachowców z branży medycznej jest ogromne i cały czas rośnie. Teraz zwłaszcza ,kiedy przygotowany jest projekt ustawy dotyczącej sterylizacji narzędzi- odnośnie tego, iż samodzielna sterylizacje i obsługę autoklawu nie będzie mógł wykonywać każdy pracownik lecz tylko wykwalifikowana osoba posiadająca dyplom ukończenia rocznej szkoły policealnej na kierunku technik sterylizacji medycznej. Jak juz wspomnieliśmy dopuszczony do kształcenia kierunek jest nowy, poszukiwany i potrzebny na rynku pracy, a wykształconych w tej branży absolwentów jest jeszcze niewielu. Rynek pracy w tak trudnych czasach stoi dla takich osób otworem i jest bardzo perspektywiczny na przyszłość .Rodzi się więc perspektywa przed wieloma osobami z wykształceniem minimum średnim-niekoniecznie pomaturalnym na przekwalifikowanie się i czerpanie satysfakcji z pewnością ,to zawód zaufania publicznego i jednocześnie odpowiedzialny. Osoba zatrudniona na tym stanowisku jest odpowiedzialna za ochronę pacjentów czy klientów placówek medycznych i innych wspomnianych zatrudnienia i intratnej, cieszącej się szacunkiem pracy. Technik sterylizacji medycznej wyżej zakładów - przed zakażeniami, uszczerbkami na zdrowiu pacjentów, klientów. Szkoła medyczna kształcąca w zawodzie technik sterylizacji medycznej powinna dołożyć wszelkich starań, aby absolwenci których wypuszcza byli nie tylko dobrze przygotowani do wykonywania w/w zawodu ale też rozsądni i odpowiedzialni,  dobrze zorganizowani i dbający o swoje stanowisko pracy w zakresie sterylizacji medycznej. Policealna Szkoła Medyczna Medan posiada autoklawy i sprzęt niezbędny do bardzo dobrego wyedukowania swoich absolwentów. Zatrudnia  również psychologa i prowadzi cykl potrzebnych szkoleń podnoszących kwalifikacje techników sterylizacji medycznej, tak żeby jak najlepiej spełnili wymogi pracy w tak potrzebnym i odpowiedzialnym zawodzie. Technik sterylizacji medycznej może szukać  zatrudnienia w placówkach medycznych, wszędzie tam ( o czym pisaliśmy w poprzednim artykule) gdzie używa się narzędzi i narusza ciągłość tkanek -tak więc-w gabinetach stomatologicznych, w Niepublicznych Zakładach Ochrony Zdrowia, w szpitalach, w sterylizatorniach ogólnodostępnych, w ośrodkach odnowy biologicznej, spa itp. Ogólnie wykwalifikowanych specjalistów w dziedzinie sterylizacji medycznej brakuje od lat, za inwestycje w tej dziedzinie są duże. Nowo powstałe sterylizatornie , to zakłady na wysokim poziomie zapewniające bardzo dobre warunki i bezpieczeństwo. Fachowców z branży medycznej  sterylizacji narzędzi zatrudniają: sterylizatornie centralne,  podręczne sterylizatornie na bloku operacyjnym,  pracownie mikrobiologii, pracownie endoskopowe oraz wszelkie podmioty świadczące usługi sterylizacji Policealne Szkoły Medyczne kształcące w zawodzie technik sterylizacji medycznej powinny realizować  w programie nauczania zajęcia z języka obcego branżowego-co zwiększa i tak już bardzo duże możliwości zatrudnienia absolwentów na medycznym rynku zagranicznym .Na polskich techników sterylizacji medycznej czekają najnowocześniejsze kliniki w Niemczech i pozostałych krajach Unii Europejskiej .Wynagrodzenia w tych placówkach wynosi często ponad 2500 tys euro oraz bezpłatne zakwaterowanie w początkowych miesiącach zatrudnienia i pakiet hojnych świadczeń medycznych. Widać ,że korzyści wykwalifikowania się w zawodzie technik sterylizacji medycznej są znaczne, a nakłady czasowe na naukę ,która nie trwa nawet roku i ogranicza się co do niektórych weekendów -są niewielkie. Szkoła Medan  kształci na tym kierunku całkowicie bezpłatnie. Szkoła ma dużą satysfakcję, iż jej absolwenci nie podnoszą liczby bezrobotnych na rynku pracy, lecz cieszą się z rozlicznych ofert pracy w kraju i za granicą.