Strona główna/O Nas/Aktualności/Letni czas w Szkole Farmaceutycznej Medan Sosnowiec

Letni czas w Szkole Farmaceutycznej Medan Sosnowiec

Aktualności 13 Lipca 2020

Letni czas w Szkole Farmaceutycznej Medan Sosnowiec

Witamy uczniowie, przyszli technicy farmaceutyczni Śląsk.

Po trudnym czasie związanym z pandemią koronawirusa Covid 19 i nauki zdalnej rozpoczęliśmy przerwę wakacyjną. Kiedy nasi uczniowie kierunku technik farmaceutyczny odpoczywają, my wprowadzamy zmiany oraz udogodnienia aby we wrześniu rozpocząć naukę w reżimie sanitarnym. Oto kilka zmian, które wprowadzamy, aby nasi farmaceuci czuli się bezpiecznie i przede wszystkim- aby zapobiec ewentualnym zarażeniom.

- Wszystkie klamki w szkole są na bieżąco dezynfekowane,

- Przy wejściu do szkoły Medan zainstalowany został podajnik z płynem dezynfekującym do rąk,

- Przed rozpoczęciem zajęć uczniowie zostaną poinformowani o wymaganiach sanitarnych, zasadach załatwiania spraw w sekretariacie i pracy w laboratoriach,

-W salach wykładowych zmieniliśmy ustawienie ławek oraz biurka wykładowcy tak, aby zachować odpowiednią odległość,

- Laboratoria techników farmaceutycznych również zostały przeorganizowane i zajęcia będą odbywać się w mniejszych grupach i na zmienionych zasadach.

- Każdorazowo stanowisko technika farmaceutycznego w laboratorium będzie dezynfekowane, a sale wietrzone.

- Wszystkie powierzchnie będą zmywane specjalistycznym, dezynfekującym płynem (podłogi, blaty, meble, baterie, umywalki itd…)

Tegoroczne egzaminy zawodowe w szkole Medan również odbędą się zgodnie z wytycznymi sanitarnymi.

Oczywiście maseczki, maseczki, maseczki i jednorazowe rękawiczki,

Zdjęcia z wakacji uczniów i nauczycieli Szkoły Farmaceutycznej Medan Sosnowiec.

Zachęcamy uczniów szkoły Medan do nadsyłania zdjęć z miejsc, gdzie w tych szczególnych warunkach spędzacie wakacje. Część przyszłych techników farmaceutycznych odbywa teraz praktyki w aptekach- prosimy o nadsyłanie również zdjęć z aptek.

Prognozy zawodowe dla uczniów Szkoły Farmaceutycznej

Z aktualnych  danych, które posiadamy wynika , że absolwenci szkoły Medan znajdą zatrudnienie w aptekach oraz innych miejscach związanych z farmacją. Tej grupy zawodowej nie dotknie kryzys ekonomiczny czy bezrobocie. W sekretariacie szkoły Medan dostępne są oferty pracy w aptekach oraz firmach farmaceutycznych. Zachęcamy do zapoznania się z nimi.