Strona główna/O Nas/Aktualności/Kurs asystentka stomatologiczna - co warto wiedzieć?

Kurs asystentka stomatologiczna - co warto wiedzieć?

Aktualności 17 Lipca 2020

Stomatologia w Polsce niezwykle dynamicznie się rozwija. Pacjenci są zainteresowani nie tylko kosmetycznym poprawieniem wyglądu ich zębów, ale również leczeniem ortodontycznym oraz prawidłowym dbaniem o zdrowie jamy ustnej.

To wszystko sprawia, że w naszym kraju działa coraz więcej klinik oraz gabinetów dentystycznych, a co za tym idzie, potrzebne są w nich do pomocy wykwalifikowane asystentki stomatologiczne.

Kurs asystentka stomatologiczna - jakie umiejętności trzeba posiadać w tym zawodzie?

Do zadań asystentki stomatologicznej należy między innymi: przygotowywanie pacjentów do zabiegu oraz utrzymanie czystości, sterylności podczas jego wykonywania przez lekarza stomatologa.

Osoby, które skończyły kurs asystentka stomatologiczna, umieją również rozróżniać grupy leków, które są stosowane w czasie leczenia chorób jamy ustnej.

Co więcej, kurs asystentki stomatologicznej da Ci wiedzę o zasadach przechowywania środków stosowanych przez lekarza dentystę.

Gdy skończysz kurs asystentki stomatologicznej, to będziesz mogła się zajmować również prowadzeniem dokumentacji medycznej.

W niej zostały ujęte między innymi wykonane zabiegi oraz zużyte leki i wyroby medyczne.

Kurs asystentka stomatologiczna - czy warto go ukończyć? Czy jest to zawód z perspektywami?

Zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników z branży medycznej jest bardzo duże i cały czas się zwiększa.

To sprawia, że zarobki po kursie asystentki stomatologicznej również będą systematycznie wzrastały. Najlepiej zarabiają asystentki stomatologiczne w państwach Europy Zachodniej i Północnej, takich jak na przykład w Niemcy, we Włochy, Norwegia, czy Szwecja.

W Polsce na największe wynagrodzenie mogą liczyć asystentki stomatologiczne, które znalazły zatrudnienie w prywatnych klinikach oraz gabinetach stomatologicznych.

Osoby po kursie asystentki stomatologicznej mogą również zostać zatrudnione w oddziałach chirurgii szczękowej lub w placówkach prowadzonych przy szkołach i przedszkolach.

Kurs asystentka stomatologiczna

Kurs asystentka stomatologiczna - jak powinien wyglądać?

Kurs asystentki stomatologicznej powinien się wiązać z bardzo atrakcyjnymi zajęciami praktycznymi.

Uczestnicy zajęć muszą mieć dostęp do różnego rodzaju profesjonalnego sprzętu i narzędzi stomatologicznych. Powinni móc nauczyć się korzystać z takich urządzeń jak między innymi:

• mikropiaskarka,
  • wstrząsarka,
  • utwardzacz do wypełnień,
  • kamera wewnątrzustna,
  • skaler,
  • myjka ultradźwiękowa,
  • fotel stomatologiczny z unitem.

Na takim kursie asystentki stomatologicznej wykładowcami są doświadczeni lekarze stomatolodzy, który w profesjonalny sposób przekazują swoją wiedzę.

Podobne wiadomości: