Strona główna/O Nas/Aktualności/Kierunek technik farmaceutyczny powraca do szkół od września 2019 roku.

Kierunek technik farmaceutyczny powraca do szkół od września 2019 roku.

Aktualności 21 Marca 2019

Bardzo się z tego powodu cieszymy. Kierunek technik farmaceutyczny cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów z całego Śląska - Sosnowca, Będzina, Dąbrowy Górniczej , Jaworzna, Mysłowic, Katowic. Wszyscy nasi uczniowie znajdują zatrudnienie w aptekach na całym Śląsku i nie tylko, ponieważ są bardzo dobrze przygotowani.

U nas liczy się głównie praktyczne wykorzystanie zdobytej wiedzy i na to głównie kładziemy nacisk. Posiadamy dobrze wyposażone, własne pracownie zawodowe, w których uczniowie w ramach zajęć przyrządzają leki recepturowe, uczą się jak przygotować do sprzedaży leki gotowe, rozróżniać podstawowe grupy leków, drogi podania, postaci leków i dawki leku i jego przechowywania.
Jako jedna z najlepszych szkół policealnych na Śląsku uczymy jak obsługiwać aparaturę i urządzenia potrzebne w przemyśle farmaceutycznym do sporządzania leków. Posiadamy własne, bardzo dobrze wyposażone pracownie - wszystkie na terenie szkoły.
Nie ważne, czy jest to młodzież czy osoby starsze, które często decydują się na zmianę lub zdobycie zawodu technika farmaceutycznego.

W naszej szkole policealnej uczniowie - całkowicie bezpłatnie - mają możliwość zdobycia nowego zawodu na kierunku asystentka stomatologiczna, higienistka stomatologiczna, opiekun medyczny czy technik sterylizacji medycznej. W tych zawodach również kształcą się osoby z Sosnowca, Będzina, Dąbrowy Górniczej , Jaworzna, Mysłowic, Katowic.

Bardzo wielu pracodawców na Śląsku zgłasza nam potrzebę zatrudnienia asystentki stomatologicznej, higienistki stomatologicznej, opiekuna medycznego czy technika farmaceutycznego. Nasi uczniowie , za naszym pośrednictwem i poleceniem, znajdują pracę w aptekach, NZOZ-ach, domach opieki, szpitalach lub otwierają własne apteki, agencje zajmujące się opieką nad osobami starszymi, chorymi i niesamodzielnymi i inne formy działalności związane ze służbą zdrowia.

Cieszymy się , że szkoła nie kształci przyszłych bezrobotnych, a pozwala odnieść sukces i uzyskać bardzo dobre warunki pracy w wybranym przez ucznia zawodzie.