Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z jedną z naszych placówek:
Sosnowiec - ul. Partyzantów 11, tel.: +48 32 292 06 86
Tychy - Plac Św. Anny 4, tel.: +48 32 327 14 90

Strona główna/Dla uczniów/Perspektywy zawodowe

Perspektywy zawodowe

Nasi absolwenci bez trudu znajdują zatrudnienie, ciesząc się w miejscach pracy doskonałą opinią.

Technik farmaceutyczny to zawód zaufania publicznego, cieszący się dobrą opinią w społeczeństwie, dający duże perspektywy zawodowe w kraju i za granicą i - co najważniejsze - możliwość znalezienia zatrudnienia w różnego rodzaju zakładach i placówkach. 

Należy podkreślić, że miejsca pracy technika farmaceutycznego to przede wszystkim apteki ogólnodostępne i zakładowe ale także:

  • sklepy zielarsko-medyczne, zielarsko-drogeryjne i ze sprzętem medycznym 
  • hurtownie farmaceutyczne 
  • laboratoria przemysłu farmaceutycznego
  • zakłady przemysłu farmaceutycznego i kosmetycznego oraz przetwórstwa zielarskiego 
  • laboratoria chemiczne przemysłu farmaceutycznego, chemicznego, zielarskiego, kosmetycznego i spożywczego
  • punkty apteczne 
  • laboratoria naukowo-badawcze i toksykologiczne 
  • stacje sanitarno-epidemiologiczne 

szkoła rekomenduje pracodawcom najlepszych absolwentów, przedstawiając jednocześnie proces nauczania, bogate zaplecze dydaktyczne i kadrowe, które daje gwarancję przygotowania ucznia do zawodu na najwyższym poziomie.

Systematycznie zapraszani są do szkoły także przedstawiciele firm farmaceutycznych, rozsyłane są informacje o możliwości zatrudnienia absolwentów szkoły do hurtowni farmaceutycznych, zakładów produkcji leków, zielarni oraz aptek zamkniętych i otwartych.

Wielu młodych ludzi po zdobyciu tytułu technika farmaceutycznego lub jeszcze w trakcie nauki decyduje się na pracę w firmach farmaceutycznych, których w Polsce jest coraz więcej, a które proponują swoim pracownikom niezwykle korzystne warunki zatrudnienia. W chwili obecnej technik farmaceutyczny może także otworzyć własną aptekę ogólnodostępną. 

Po zdobyciu tytułu technika w Szkole Farmaceutycznej Medan nasi absolwenci będą mieli możliwość kontynuacji nauki w ramach studiów licencjackich, na kierunku medycznym.

do góry